Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Pár zpráviček na závěr školního roku

1) Sběr starého hliníku:                                                                                                                                                         

I v letošním školním roce jsme pokračovali ve sběrech odpadových surovin. Starý papír už několik let neshromažďujeme, ale ostatní komodity ano. Baterií a elektroodpadu mnoho nebylo (dohromady kolem 30 kg), ale ve sběru starého hliníku naše škola výkonem 392 kg opět zvítězila v celokrajské soutěži. V uplynulých několika letech se nenašla škola, která by byla schopna nasbírat více než my. Těchto 392 kg přineslo 21 dětí. Podle množství se na 1. místě umístil Aul z 1B (47 kg), na 2. místě Houšková z 5. třídy (32 kg) a na 3. místě Karlovcová z 8. třídy (31 kg). Ostatních 18 dětí přineslo mezi 26 a 2 kg. Všem děkuji. Odměnou pro všechny sběrače, a nebo alespoň pro většinu z nich, by měl být jednodenní zájezd (dle mluvčího ZOO Plzeň je to prý na dobré cestě) po prázdninách v září nebo říjnu do malebné ZOO v Ohradě u Českých Budějovic. Sběry hliníku, elektroodpadu a baterií budou pokračovat opět po prázdninách.

P.S. celokrajsku soutěž ve sběru hliníku jsme vyhráli už po šesté za sebou, od školního roku 2008/2009 celkem sebráno 6 702 kg hliníku!  

2) Zábavný program vystupujících žáků:

Ve středu 28. 6. si pro učitele a všechny žáky školy deváťáci připravili zábavný program složený z vtipných scének a reklam. Nechyběla ani módní přehlídka s volbou nejlepší manekýnky/manekýna. Odborná porota složená ze tří vyučujících vítězem určila Martina Fleisnnera. Celý program byl ve třídách zakončen prezentací nashromážděných fotografií.                           

                                                                                                                                                                     3) Nejúspěšnější sportovec roku: 

I v letošním školním roce proběhla, a to již po šestnácté, anketa o nejúspěšnějšího sportovce/sportovkyni školního roku. A nově, ale už také popáté, tatáž anketa, ale v kategorii žáků 1. stupně. A jak to dopadlo?

  1. stupeň:  

Nejúspěšnější sportovkyně   =  Daniela HOUŠKOVÁ   5. třída

Nejúspěšnější sportovec   =  Jakub KRAUS   5. třída 

  • stupeň:   

Nejúspěšnější sportovkyně   =  Eliška LEGOVÁ   8. třída

Neúspěšnější sportovec   = Timotej ALEXI   8. třída

Všichni čtyři získali symbolický pohár a medaili. V naší škole je mnoho nadějných sportovců, o kterých v příštích letech určitě ještě uslyšíme. Během školního roku jsme v okresních soutěžích usilovali o 26 medailí. Z tohoto počtu jsme jich vybojovali 11 (1. místo – 3x, 2. místo – 2x, 3. místo – 6x). Výsledky ve vyšších soutěžích – ½ kraj 2x 4. místo, krajské kolo 1x 3. místo a 1x 10. místo).

4) Slavnostní shromáždění v tělocvičně školy:

A nastal dlouho očekávaný poslední den školního roku 2022/2023. Po předání vysvědčení v jednotlivých třídách jsme se, tak jako každým rokem, shromáždili v tělocvičně, kde se pan ředitel rozloučil se všemi dětmi a popřál jim hezké prázdniny. K deváťákům poté promluvil i pan starosta Dolní Bělé – Mgr. Martin Karlovec. Po proslovu pan starosta deváťákům spolu s třídní učitelkou Mgr. Ludmilou Čechovou a panem ředitelem společně předali závěrečné vysvědčení spolu s přáním úspěchu při studiu na vybraných oborech středních škol. Oceněni byli i nejpilnější žáci – Pavel Polívka, Nikola Protivová, Lucie Uhlířová, Adam Stánek a Štěpán Uhlíř. A pak již tradičně – zazvonil zvoneček, poslední zvonění. Odpočítali jsme konec školního roku 2022/2023 a …….. Všichni se s radostí a nedočkavostí „vrhli“ vstříc dvouměsíčním prázdninám. A pozor! Dárek na závěr. Do školy se jde poprvé až v pondělí 4. září 2023. 

Zapsal J. Bican  

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email