16 července, 2024

Dolní Bělá

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVCI školního roku 2023/2024

Poslední školní den při společném hodnocení školního roku 2023/2024 v tělocvičně školy byl zhodnocen školní rok i po stránce letošních sportovních úspěchů. A že jich nebylo málo!
Naši sportovci přivezli celkem 21 medailí. Z tohoto počtu bylo 8 zlatých, 5 stříbrných a 8 bronzových. Pohárů přibylo 11. Počty nejsou shodné, protože ne na každém turnaji se k medailím přidává i pohár! Tento školní rok se bude úspěchy ve sportu řadit mezi tři nejúspěšnější roky za posledních dvacet let.
Nejúspěšnější sportovkyně 1. stupně:Tereza SUKEL´OVÁ (5.třída)
(do TOP 10 ještě patří: 5. Lédlová, 5. Benýšková, 5. Mohelnická, 5. Maršalíková, 4. Kliková, 5. Skálová, 5. Hajšmanová, 4. Wollrábová a 3. Suchá)
Nejúspěšnější sportovec 1. stupně: Jakub SUKEL´ (5.třída)
(do TOP 10 ještě patří: 5. Alexi, 5. Helus, 4. Randa, 5. Fišer, 4. Hanzlíček, 4. Pešička, 3. Varvařovský, 2.B Sidorjak a 5. Hošek)
První stupeň se „blýskl“ především tím, že
1) soutěž o nejúspěšnějšího sportovce/kyni poprvé vyhráli sourozenci a navíc dvojčata
2) pro 1. stupeň byly vypsány celkem tři okresní florbalové turnaje a všechny tři ZŠ Dolní Bělá vyhrála. Navíc dva turnaje byly postupové a družstvo kluků i holek vyhrálo i ½ krajské kolo. Konečná byla až v krajském kole, kde děvčata skončila na 3. místě a kluci dokonce na 2. místě!

Nejúspěšnější sportovkyně 2. stupně: Adéla STÁNKOVÁ (6.třída)
(do TOP 10 ještě patří: 6. Marešová, 8. Helusová, 7. Nová, 7. Beránková, 7. Fenclová, 9. Heroldová, 7. Červená, 6. Houšková a 9. Legová)
Nejúspěšnější sportovec 2. stupně: Jakub KRAUS (6.třída)
(do TOP 10 ještě patří: 9. Alexi, 9. Scheiner, 9. Sukel´, 9. Beránek. 9. Šebek, 7. Koudele, 7. Hakr, 9. Roth a 6. Uhlíř)

Nejúspěšnější sportovce 2. stupně jsme letos oceňovali už sedmnáctým rokem! První ročník se konal ve školním roce 2007/2008 a tehdy byli oceněni: Lenka REIPRICHOVÁ a František HRUBEC.
V letošním školním roce byl mimořádně udělen i POHÁR za skvělé výsledky na atletických závodech. Získal jej: Dominik SCHEINER (9.třída)

Právě díky jeho skvělým výkonům jsme po delší době v letošním roce dvakrát uspěli na atletických závodech. Nejprve to bylo 3. místo (za Kralovicemi a Nýřany) v Poháru rozhlasu a o něco později dokonce 2. místo (za Kralovicemi) v Atletickém čtyřboji. V druhém případě byl Dominik vyhlášen Nejúspěšnějším atletem turnaje. A právem! Běh na 60 m: 7,6 s (nejlepší výkon dne), vrh koulí: 9,82 m (nejlepší výkon dne), skok vysoký: 173 cm (nejlepší výkon dne). Kdyby pravidla čtyřboje dovolovala Dominikovu účast ve skoku dalekém, pak by výkonem ze školy (542 cm) zvítězil i v této disciplíně.
Skvělým a nečekaným úspěchem skončil i závod Dračích lodí (500 m) na Litické přehradě. Kluci a holky z 8. a 9. třídy (posádku tvoří 20 námořníků) obsadili v silné konkurenci úžasné 1. místo.
Zapsal J. Bican