25 května, 2022

Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

vybijena2

Vybíjená D 4.-5. třída

V úterý 10. března se v ZŠ Plasy konal okresní turnaj ve vybíjené děvčat ze 4. – 5. třídy. Stejný turnaj, ale v kategorii smíšených družstev, se měl odehrát ještě ve čtvrtek 12. 3. K tomu však už z důvodu uzavření všech škol v ČR nedošlo. V průběhu turnaje kolem desáté hodiny jsme se dozvěděli, učitelé i hráčky, že tento náš turnaj je posledním sportovním kláním prvního poprázdninového týdne.
Pořadatelům se přihlásilo pět týmů – Dolní Bělá, Kaznějov, Kralovice, Plasy a Žihle. Jestliže jsem se u turnaje v přehazované D 6.-7. třída zmiňoval o tom, že už na nástupu byla vidět výšková převaha některých hráček, pak ani na vybíjené tomu nebylo jinak. Shodou okolností stála naše děvčata, dá se říci výškově vyrovnaná, vedle hráček z Kralovic a ten kontrast byl jasný i všem přítomným učitelům. Výškově srovnatelná děvčata byla jen z Dolní Bělé a Žihle. Naopak vysokými hráčkami překvapovala družstva Kaznějova a především Kralovic. Plaská děvčata byla sice menší než u předchozích dvou týmů, ale v družstvu bylo plno bojovných hráček ovládajících tvrdou střelbu.
Vzhledem k malému počtu družstev se hrálo systémem každý s každým, 2 x 7 minut.
Naše výsledky:        

Dolní Bělá:Žihle2:5(0:1, 2:4)
Dolní Bělá:Plasy3:13(1:5, 2:8)
Dolní Bělá:Kralovice1:9(0:4, 1:5)
Dolní Bělá:Kaznějov4:9(3:3, 1:6)

Poměr branek – 10 : 36

Konečné pořadí:   1. Plasy   2. Kralovice   3. Žihle   4. Kaznějov   5. Dolní Bělá
Čtvrtý Kaznějov měl jen jednu výhru – s Dolní Bělou. 
Jak je vidět z výsledků, hrála v tomto turnaji opět velkou roli výška hráček v kombinaci s přesnou a tvrdou střelbou. Není to však všechno. Děvčata ze Žihle na tom byla s výškou na úrovni Dolní Bělé. Přesto se umístila na skvělém třetím místě. Proč? O tomto úspěchu rozhodla velká kapka štěstí, bojovnosti a účast dvou hráček s prudkým úderem. V našem případě měla srovnatelnou ránu jen  nejvyšší hráčka Dolní Bělé Jolana Kopačková.
Naše družstvoz páté třídy se zúčastnila úplně všechna děvčata – Jolana Kopačková, Eliška Legová, Tereza Štálová, Eliška Čechurová, Jana Karlovcová, Nela Heroldová, Lubomíra Fudalyová a Adéla Fránková, družstvo na počet deset doplnila tři děvčata ze čtyřky – Lucie Uhlířová, Michaela Matoušková a Ela Lédlová
Ps. na fotografii družstva chybí E.Legová, T.Štálová a E.Lédlová                       

Zapsal J.Bican, 10.3. 2020

Fotografie: zde 

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email