Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_2637

ČEPS CUP florbal H 4.-5. třída

Tak tohle je absolutně k nevíře! Že se něco bude tak opakovat, to by asi nikoho ani ve snu nenapadlo! Na turnaji ČEPS CUP florbal H 4.-5. třída k tomu však došlo. V zápase o třetí místo se ZŠ Dolní Bělá opět utkala se ZŠ Zruč, opět byl výsledek v základní hrací době nerozhodný, opět nepomohly ani tři samostatné nájezdy a nakonec rozhodl, bohužel v náš neprospěch, další – v pořadí už čtvrtý – nájezd. Naprosto se tak opakoval scénář, který se udál ve finálovém zápase mezi ZŠ Dolní Bělá a ZŠ Zruč v kategorii H 8.-9. třída. ZŠ Zruč nám dvakrát po sobě „vyfoukla“ lepší umístění, a na tom minulém turnaji dokonce i postup do krajského kola.

ČEPS CUP florbalový turnaj se odehrál v pondělí 28. 11. na stadionu Lokomotivy v Plzni na Slovanech za účasti sedmi družstev (osmé družstvo – ZŠ Manětín se těsně před losováním odhlásilo). Tato družstva byla z okresu Plzeň-sever (Dolní Bělá, Kožlany, Manětín, Vejprnice, Zruč) a Plzeň-jih (Dobřany, Chlumčany, Přeštice). Hrálo se 1x 12 minut.                                          Běláci nastoupili v této sestavě: brankářka – Daniela Houšková, hráči – Jakub Krauz, Oliver Orabinec (žák 2.třídy), Tomáš Helus, Jan Fišer, Štěpán Uhlíř, Tomáš Koudela a Matěj Maxa.

Do skupiny B se nalosovala tato družstva – Dobřany, Dolní Bělá, Vejprnice a Zruč.

Naše výsledky ve skupině:

Dolní Bělá   :   Zruč             6 : 6       (branky – Krauz 3x, Orabinec 2x, Helus 1x) – v tomto utkání jsme se dopustili velké chyby – za stavu 4 : 2, kdy se zdálo, že zápas už držíme pevně ve svých rukách, jsme pustili do hry druhou trojku – ta však během jedné minuty inkasovala dvě branky, soupeř získal sebevědomí a naději na výhru – nakonec jsme byli rádi za remízu

Dolní Bělá   :   Dobřany      5 : 1       (branky – Krauz 2x, Orabinec 1x, Helus 1x, Koudela 1x)

Dolní Bělá   :   Vejprnice     2 : 5       (branky – Krauz 1x, Helus 1x)

Ve skupině B jsme skončili na 3. místě. Velká škoda remízy se Zručí. V případě výhry bychom obsadili 1. místo ve skupině.

Naše další duely:

Dolní Bělá (3. ze skupiny B)  :  Přeštice (2. ze skupiny A)        0  :  0  následovaly tři samostatné nájezdy – Helus neproměnil, Krauz proměnil, Orabinec proměnil (soupeř neproměnil ani jeden), konečný výsledek: 2  :  0 

Dolní Bělá (vítěz ČF 3)   :   Vejprnice (vítěz ČF 2)      2  :  2    (Krauz 1x, Helus 1x) dlouhou dobu jsme vedli 2 : 1, ale 18s před koncem hrací doby Vejprnice vyrovnali.

Zápas o 3. místo:

Dolní Bělá   :   Zruč    4  :  4    (Orabinec 2x, Krauz 1x, Helus 1x) ohromný psychický tlak na hráče – následovaly tři samostatné nájezdy – nikdo (my ani soupeři) branku nevstřelil, až další (už čtvrtý) nájezd rozhodl o vítězi – Dolní Bělá neproměnila, soupeř však svůj nájezd korunoval brankou. Obsadili jsme konečné 4. místo.                

Naši nejúspěšnější střelci: Krauz 9x, Orabinec 6x, Helus 5x

Konečné pořadí: 1. Vejprnice, 2. Kožlany, 3. Zruč, 4. Dolní Bělá, 5. Přeštice, 6. Dobřany, 7. Chlumčany, 8. Manětín

Zajímavostí je, že družstva na prvních čtyřech místech jsou z okresu Plzeň-sever. Plzeň-jih obsadil až 5., 6. a 7. místo.

Naše družstvo hrálo velmi dobře. Překvapením, a to pro všechny, byla hra Olivera (druhák!) a jeho přesné a umístěné střely. Líbila se i Daniela v brance. Mimochodem, jediná brankářka na turnaji. Toto družstvo odehraje ještě jeden florbalový turnaj, a to 17. ledna 2023 v Kožlanech (okresní turnaj Plzeň-sever). Budeme držet palce, aby kluci s Danielou v brance tentokrát „dosáhli“ na medaile.

  Zapsal J. Bican        

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email