Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_1302

Florbal D 6. – 7. třída

Opět to, tentokrát zcela nečekaně, „cinklo“! První listopadový den – 1. 11. 2022 – se konalo okresní kolo ve florbalu dívek kategorie 6. až 7. třída. Do Horní Břízy na turnaj přijela, k velkému překvapení pořadatelů, pouze tři družstva (Dolní Bělá, Horní Bříza a Kralovice). Turnaj se sice uskutečnil, ale šlo pouze o pořadí, a o to, které z družstev pojede reprezentovat okres Plzeň-sever do krajského kola. Aby si děvčata zahrála a výběr vítěze byl přesvědčivý, hrálo se systémem každý s každým ve dvou zcela samostatných zápasech (1 zápas = 10 minut, vítězství 3 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů). Naše výsledky:

1) Dolní Bělá : Horní Bříza 0 : 2

2) Dolní Bělá : Kralovice 1 : 0 (branka – A. Nová)

3) Dolní Bělá : Horní Bříza 1 : 1 (branka – K. Beránková)

4) Dolní Bělá : Kralovice 0 : 3

Během turnaje nám byly „nabídnuty“ dvě příležitosti k tomu, abychom se stali Mistry okresu Plzeň-sever pro školní rok 2022/2023:

1) v druhém duelu s Horní Břízou jsme téměř celý zápas (tj. 9,5 minuty) vedli 1 : 0 – bohužel vyrovnávací branka padla 18 s před koncem zápasu (přišli jsme o 3 body a museli se spokojit s 1 bodem za remízu)

2) při druhém duelu s Kralovicemi bychom se v případě našeho vítězství „vyšvihli“ na čelo tabulky, neboť Horní Bříza s Kralovicemi hráli 2x nerozhodně a obě tato mužstva by tak oproti nám měla malý počet bodů. Bohužel – prohráli jsme 0 : 3.

Ani jednu z těchto dvou možností jsme nevyužili. Je to velká škoda, protože naše děvčata, ač jsme ze šesti hráček měli v týmu i dvě „páťandy“, nehrála vůbec špatně a všechna si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost.

Konečné pořadí: 1. Horní Bříza, 2. Kralovice, 3. Dolní Bělá

Družstvo: brankářka – Daniela Houšková, hráčky – Alice Nová, Kateřina Beránková, Tereza Kukučková, Eliška Legová a Lucie Uhlířová

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email