Streetball

16. 6. 2019

Ve středu 12. června se konal poslední sportovní turnaj tohoto školního roku. V Kožlanech se sešlo kolem sto dvaceti hráčů, kteří bojovali v disciplíně, které se říká STREETBALL. Košíková tři na tři, na jeden koš. Bylo vypsáno osm kategorií. Naše škola vyslala dva týmy - pro kategorii 1) MIX 4.-5. třída – Běláci a 2) děvčata 6.-7. třída – Bělky. Obě družstva přijela s medailemi!

BĚLÁCI
Do této kategorie se přihlásilo pět družstev. Naši kluci, i při neúčasti výborně hrajícího Ondry Vokáče, dokázali všechny soupeře hladce a s přehledem porazit.

Běláci  : Unicorni  7 : 1
Běláci  : FC Žihle  10 : 2
Běláci  : Black Galaxy  12 : 2
Běláci  : Fotbalisti  6 : 3

Družstvo (Tomáš Plevka, Adam Kratzer, Václav Lopata a Marie Čiháková) i za velkého horka podalo slušný výkon. Jejich akce (viz video) byly doslova ukázkové. Na fotografii ještě nemají dva vybojované poháry (pro družstvo za první místo a putovní do příštího ročníku). Vysvětlení přijde u hodnocení výkonu děvčat. Nejvíce košů soupeřům vstřelil Tomáš (16) a Adam (15). 1. místo

BĚLKY
V této kategorii bylo přihlášeno osm družstev. I děvčata si hned od začátku turnaje vedla velmi dobře a vynutila si u soupeřek z ostatních škol patřičný respekt.

Bělky : Cool girls  12 : 2
Bělky : Nejvyrukavičkovanější  12 : 1
Bělky : Tukani  12 : 1
Bělky : X Team  9 : 1
Bělky : Zlatokopky s.r.o.  7 : 4
Bělky : Pelikáni  4 : 5
Bělky : Fighitng girls   (kontumačně)  0 : 12

Děvčata, díky skvělé souhře dvojice Kristýna Červená – Tereza Nágrová, dávala soupeřkám opravdu „zabrat“. Hrálo se deset minut nebo do dosažení 12 bodů (koš je za jeden bod). Tři ze šesti zápasů děvčata ukončila před časovým limitem. Hned v prvním zápase se zranila Karolína Pokorná, a tak všechny duely odehrála trojice – Červená – Nágrová – Anežka Širerová. Poslední zápas jsme po týmové domluvě vzdali ve prospěch soupeřek, aby nám neujel autobus. Museli bychom čekat na pozdější - s příjezdem do Dolní Bělé v 17 hod. A to se nám v tom vedru opravdu nechtělo. Navíc byl reálný předpoklad, že tento poslední zápas pravděpodobně prohrajeme. Odjeli jsem tak před dohráním turnaje a vyhlášením konečných výsledků. Pohár za 3. místo , diplom a medaile děvčatům (mladším i oba poháry) budou doručeny spěšným kurýrem. Nejvíce košů soupeřkám nastřílela Kristýna (35).

Zapsal J.Bican, 12.6. 2019

Fotografie zde