Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florbal 1. stupeň – smíšená družstva

10. 2. 2019

Čas, který uplyne během jednoho lusknutí prsty, může rozhodnout o vítězství a postupu do krajského kola. Tak by se dal stručně charakterizovat výsledek turnaje ve florbalu smíšených družstev prvního stupně v Kožlanech 7. února 2019. V ten čtvrtek se v tělocvičně kožlanské školy sešlo na nástupu osm družstev. Dívku v družstvu jsme měli jen my. Po rozlosování se začalo ihned hrát, neboť bylo v zájmu všech skončit turnaj do třinácté hodiny. Hrací doba 1 x 10 minut. Po prvních zápasech bylo jasné, že skupiny jsou rozlosovány velmi nevyrovnaně – ve skupině A byla herně slabší družstva než ve skupině B. Během hry se však družstva ze skupiny A velmi zlepšila.
Skupina A – Horní Bříza, Kaznějov, Manětín, Třemošná
Skupina B -  Dolní Bělá, Kožlany, Kralovice, Žihle
Naše výsledky

Dolní Bělá : Žihle 6 : 2 (branky – Lopata 1x, Plevka 1x)
Dolní Bělá  :  Kralovice 1 : 1 (branky – Lopata 1x)
Dolní Bělá : Kožlany   0 : 2  

V naší B skupině byly všechny zápasy velmi vyrovnané a často končily remízou. Čtyři body v základní části hry nás usadili na druhé místo ve skupině B (těsně za Kožlany). V dalším zápasu jsme nastoupili proti prvnímu ze skupiny B, jímž byl velmi překvapivě Manětín. V zápase se nám nedařilo tak, jak jsme si představovali. Kluci z Manětína hráli „na obranu“ a to se jim dařilo. Zápas dospěl po tříminutovém prodloužení až na samostatné nájezdy – a posléze až na „náhlou smrt“.

Dolní Bělá   :   Manětín           2 : 2   (branky – Lopata 1x, Plevka 1x)
po prodloužení se stav nezměnil
ze tří samostatných nájezdů skóroval jen Plevka (Vokáč, Lopata neproměnili)
soupeř Adama Kratzera překonal také jen jednou
Dolní Bělá   :   Manětín            3 : 3   (branky - Plevka)
samostatné nájezdy jeden a jeden
Ondra Vokáč proměnil – soupeř zaváhal a Adama nepřekonal
Dolní Bělá   :   Manětín            4 : 3

Jsme opět ve finále! Naším soupeřem se stává domácí družstvo Kožlan. Začali jsme až velmi dobře. Po dvou minutách hry jsme vedli už 2 : 0. Úkolem kluků bylo stáhnout se, bránit výsledek a podnikat jen ojedinělé výpady na polovinu soupeře. Tato taktika se dařila až do sedmé minuty. Pak však nastal v zápase velký zlom -  během chvilky míček dvakrát skončil v naší brance. Kluci z Kožlan ucítili šanci vyhrát a zahrát si tak v krajském kole. A to jim „dodávalo křídla“. Podařilo se nám ještě zvýšit na 3:2, ale během chvilky jsme opět lovili míček ze své branky. Napětí bylo obrovské. Stav byl 3:3. Obě družstva se už připravovala na prodloužení a případně na samostatné nájezdy. Pak však došlo k tomu, co nikdo nečekal! A je tady to „lusknutí prsty“. V poslední vteřině hráč Kožlan vystřelil z poměrně velké vzdálenosti a míček bohužel skončil v naší síťce. Hned po dopadu míčku zazněla siréna ukončující zápas. Bohužel jsme prohráli! To se prostě občas ve sportu stává. Celé naše družstvo zachvátil nepopsatelný smutek. Někteří obrovské zklamání odbourávali zarputilým mlčením nebo vztekem. Zmírnění a uvolnění emocí nastalo až v kralovické cukrárně. 

 Dolní Bělá   :   Kožlany         3 : 4   (branky – Vokáč 2x, Lopata 1x)

Konečné pořadí:             
1. Kožlany  
2. Dolní Bělá   3. Manětín   4. Horní Bříza  
Družstvo ve složení A.Kratzer, O.Vokáč, T.Plevka, V.Lopata, M.Čiháková, P.Beránek a J.Vrchlavský bohatě splnilo očekávání. Do příštích let se můžeme těšit na další medailová umístění v tomto oblíbeném sportu. Máme skvělého brankáře Adama. Ondra dokáže překvapit soupeře přesně umístěnými střelami a chytrou hrou. V tom se mu vyrovnává i Tomáš. Vašek překvapuje přesnými střelami od poloviny a bezchybnou hrou v obraně. Ostatní hráči – Pavel a Pepa - s nimi drží krok. Maruš se kluků nebojí, dokáže se prosadit a překvapuje svou rychlostí a bojovností. Vlastnostmi, které zúročí především v „holčičí“ kategorii. A to nejlepší na konec. Tato parta ve dvou okresních soutěžích skončila 1x první a 1x (po dramatickém závěru) druhá.
Naším nejúspěšnějším střelcem byl opět – se sedmi brankami – Ondra Vokáč.

Zapsal J.Bican, 7.2. 2019

Fotografie: zde 

smiseny_florbal1.jpg