Jdi na obsah Jdi na menu

Atletický čtyřboj

25. 5. 2019

Ve dnech 14. a 16.5. 2019 se konaly v Kralovicích atletické závody ve čtyřech kategoriích - D 6.-7.tř., H 6.-7.tř., D 8.-9.tř. a H 8.-9.třída. Po zralé úvaze a realistickém zhodnocení našich školních výkonů jsme se rozhodli obsadit pouze kategorii H 8.-9.třída. A dobře jsme udělali! Vybraní kluci slavili velký úspěch. Soutěžící z 8.-9.tř. měli svůj turnaj ve čtvrtek 16.5. Soutěžilo se v běhu na 60 m, skoku do výšky, skoku do dálky, hodu míčkem, vrhu koulí a běhu na 1 km. Družstvo tvoří čtyři až pět sportovců, přičemž bodují vždy jen čtyři. Pátý nejslabší výkon se vždy družstvu škrtá.
Naše družstvo tvořili: Michal Třeštík, Lukáš Pergl, Lukáš Plevka, Tomáš Tyr a Pavel Nágr.
Po první disciplíně – běhu na 60 m – jsme překvapivě obsadili z devíti týmů příjemnou pátou příčku. Ze 43 závodníků měl L. Pegl třetí nejlepší čas – 8,0s (čas vítěze 7,7s).
Po druhé disciplíně – skok do výšky a skok do dálky – jsme se posunuli na čtvrtou příčku. A to i přesto, že skoky se nám moc nevydařily. Zvláště L.Peglovi – ve škole skočil 150 cm, a na čtyřboji jen 136 cm. Kluci nebyli se svými výkony vůbec spokojeni. Přesto jsme poposkočili na čtvrtou příčku. Výška – Plevka 144 cm, Tyr 140 cm, Pergl 136 cm. Dálka – Třeštík 406 cm, Nágr 393 cm.
Po třetí disciplíně – hod míčkem a vrh koulí – si naši závodníci udrželi čtvrté místo, těsně za ZŠ Kozojedy. I v tomto případě nebyli kluci se svými výkony spokojeni. Míček – Plevka 46,22 m, Pergl 39,58 m, Nágr 30,42 m. Koule – Třeštík 9,67 m, Tyr 8,89 m.
V poslední disciplíně – běh na 1 km - bylo ještě možno na třetí příčku zaútočit. Zde jsem klukům hodně věřil, že to dokážou! A povedlo se. Vzhledem k velkému počtu závodníků (43) se konaly tři rozběhy. V prvním Lukáš Pergl doběhl na druhém místě (3:23,26 min.). V druhém skončil Michal Třeštík také na druhém místě (časem 3:20,83 min. skončil ze všech běžců na nádherném třetím místě – čas vítěze 3:18,95 min.). Navíc v tomto rozběhu bodoval i Pavel Nágr slušným čtvrtým místem (3:41,16 min.). Ve třetím rozběhu jsme obsadili opět druhé místo – tentokrát to byl Lukáš Plevka (3:28,24 min.). Běh na 1 km se tak nepovedl jen T. Tyrovi (4:02,02) – tento čas se škrtal. V běhu na 1 km kluci vynikali a zaslouženě obsadili celkově 3. místo. Takový výsledek se už dlouho nepovedl! A ještě v tak silné konkurenci. Gratuluji.

3. místo

Po součtu všech bodů se naši kluci umístili ze 43 závodníků takto:
Michal Třeštík – 5. místo (1544 b.), Lukáš Pegl – 11. místo (1457 b.), Lukáš Plevka – 18. místo (1330 b.), Tomáš Tyr – 20. místo (1312 b.) a Pavel Nágr – 37. místo (1000 b.)