Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání kmotrů zvířat ZOO Plzeň

21. 10. 2018

Ve škole jsme se v letošním školním roce ještě ani nerozkoukali a už tady byla první příležitost vyrazit na výlet. Ze Zoologické a botanické zahrady v Plzni přišla pozvánka na Setkání kmotrů zvířat. A my kmotry, díky každoročnímu sběru starého hliníku, opravdu jsme. Pod jménem naší školy a Elišky Houškové jsme uvedeni u  dvou chřestýšů diamantových. A díky 1. místu v loňském školním roce (po několika druhých místech poprvé první) ve sběru této odpadové suroviny, jsme jako odměnu získali i celodenní zájezd do ZOO v bavorském Lohbergu a na Velký Javor, který se má uskutečnit ve čtvrtek 25. října 2018 a na který se už teď moc těšíme.  Vraťme se však k setkání kmotrů. U ZOO jsme si dali sraz s nejlepšími sběrači v 15,30 hod. A jak je u nás obvyklé – nepřišli jsme s prázdnou. Protože už se blíží podzim a začíná foukat ze strnišť, vyrobili jsme společnými silami obřího draka s dlouhatánským ocasem, na který jsme použili alobal – odkaz na náš úspěch ve sběru hliníku. Po společném programu a videoprojekci v amfiteátru, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o chodu ZOO, o nových přírůstcích a o plánech do příštího období, se všichni zvedli ze sluníčkem vyhřátých laviček a odebrali se v doprovodu chovatelů zvířat na prohlídku. Celá řada účastníků setkání si odnášela i pěknou odměnu z letošní novinky - losované tomboly - nebo z informačního stánku. Díky Setkání kmotrů jsme se dostali až do těsné blízkosti mnohých zvířat, která běžní návštěvníci vidí jen z bezpečné vzdálenosti. Našim dětem se nejvíc líbilo krmení dlouhonohých a dlouhokrkých žiraf, jejichž mlsné jazýčky se pro čerstvé listí natahovaly až těsně nad naše hlavy. Díky pracovníkům ZOO jsme opět prožili v „naší“ ZOO nezapomenutelné odpoledne a už se těšíme na příští setkání.
A kdo v ZOO se mnou a paní učitelkou Fišerovou byl? Rodiče přivezli a po akci si opět vyzvedli tyto děti:

1.třda – D. Houšková
2.třída – V. Červená
3.třída –A.  Helusová, N. Protivová, M. Svítil
4.třída – Š. Bakajsa
8.třída – K. Červená  
9.třída – E. Houšková

Už se těšíme na další krásné chvíle prožité v ZOO. Příště by to mohla být v sobotu 8.12. Mikulášská nadílka v kovárně na statku nebo plánovaný Živý betlém v podání našich osmáků (sobota 22.12. od 15 hodin) opět na statku.

Zapsal J.Bican, 20.9. 2018

Fotografie zde