Jdi na obsah Jdi na menu
 


Římské impérium, vojenská strategie, gladiátoři

20. 1. 2019

Po roce k nám do školy opět zavítala skupina historického šermu z agentury Pernštejni Pardubice se svým programem. Takto a v tuto dobu nás navštěvují už nějakých deset let. K jejich, z našeho pohledu, „nejvymakanějším“ pořadům bezesporu patří „Husité“ s ukázkou boje na husitském voze, „Vikingové“ s ukázkou vikingské lodě a „Řím“ s ukázkou sestavení tzv. obranné římské želvy. Ve čtvrtek 17. ledna nám Pernštejni předvedli právě onu pověstnou „želvu“. Sestavení si vyzkoušelo 24 žáků naší školy a nutno dodat, že jim to šlo opravdu dobře a rychle. Zkouška vrženými „balvany“ dopadla na jedničku. Ověřili jsme si, že něco jiného je dívat se na „želvu“ ve filmu „Asterix a Obelix“ a něco úplně jiného stejnou „želvu“ vlastníma ruka sestavit a schovat se v jejích útrobách. Po vtipném přehledu římských císařů a jejich životních osudů následovalo vyprávění o životě gladiátorů a ukázka jejich soubojů, zbraní a možností, jak s nimi bojovat. Na příští rok prý Pernštejni chystají úplně nový interaktivní pořad na téma vynálezů Leonarda da Vinci. Máme se tedy na co těšit!

Zapsal J.Bican, 17.1. 2019

Fotografie: zde

rim.jpg