Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biologická olympiáda na naší škole

11. 4. 2019

Jako v každém školním roce i letos měly děti od 6. – 9. třídy možnost vyzkoušet své znalosti z oboru botaniky a zoologie v biologické olympiádě. Nejdříve se všichni utkali ve školním kole. Rozděleni do kategorie mladší a starší žáci, absolvovali teoretický test, poznávačku a laboratorní část soutěže.
Celá soutěž je letos zaměřena na výměny látek těl i buněk organismů s okolím. Účast soutěžících byla hojná.
Nakonec se nejlepší 4 žáci z každé kategorie probojovali do kola okresního: ml. žáci (kat. D) – Gábina Poljanská, Anička Čechurová, Aneta Krbcová, Tereza Nágrová; st. žáci (kat. C) – Kristýna Červená, Lukáš Protiva, Maruška Plicová a Jana Janouškovcová.
Uvedení vítězové zpracovávají poměrně náročné vstupní úkoly na vybrané téma. S těmito pracemi, často na úrovni odborné práce, se pak v soutěži dále prezentují.
Naši postupující soutěžící z kategorie D se již utkali v nelehkém souboji s ostatními vítězi školních kol v okrese Plzeň – sever v okresním kole, a to 10. 4. na Masarykově ZŠ v Horní Bříze. Nejlepší umístění vybojovala Tereza Nágrová (příjemné 12. místo), ostatní dívky se pak umístily na 16., 17. a 18. místě.
Naše vítěze z kategorie starších dětí čeká toto náročné klání již příští týden, 16. 4. Držme jim proto všichni společně palce!
Těm, kteří nás již reprezentovali v okresním kole biologické olympiády, děkujeme!

(text: Mgr. M. Husáková, 10.4.2019)

Fotografie: zde 

img_0454.jpg